Często zadawane pytania

Tak, w Drukexpress.pl oferujemy wizytówki drukowane na papierach ozdobnych.

Do wyboru mają Państwo ponad 30 różnych papierów ozdobnych. Wiemy, jak wielkie znaczenie odgrywają wizytówki w codziennych kontaktach biznesowych, dlatego też stworzyliśmy tak szeroki asortyment papierów ozdobnych do wyboru. Dzięki niemu z pewnością znajdą Państwo rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb lub, w przypadku agencji reklamowych, do potrzeb Państwa klientów.

Tak, istnieje możliwość dodatkowego foliowania naklejek samoprzylepnych. Foliowanie możliwe jest w przypadku naklejek drukowanych na papierach i foliach samoprzylepnych. Do wyboru mają Państwo foliowanie jednostronne błyszczące, matowe lub foliowanie folią SoftTouch.

Naklejki cięte na wymiar, cięte są na gilotynie do formatu określonego w zamówieniu – mają kształt kwadratowy lub prostokątny, zgodny z wymiarami (szerokość i wysokość) podanymi w zamówieniu.

Naklejki nacinane do kształtu nacinane są przy wykorzystaniu plotera do dowolnego kształtu określonego w projekcie graficznym.

Bez względu na rodzaj zamówionych naklejek, wydrukowane zostaną cyfrowo na maszynie HP Indigo i dostarczone do Państwa bezpłatnie - w Drukexpress.pl dostawa jest darmowa.

Cięcie na pojedyncze użytki to nic innego, jak pocięcie zamówionych przez Państwa naklejek na mniejsze arkusze. Jest to szczególnie wygodne w przypadku zamówień dużej ilości naklejek.

Cięcie na pojedyncze użytki dostępne jest dla naklejek samoprzylepnych nacinanych do kształtu o minimalnym wymiarze 45x45mm, zarówno w zamówieniach indywidualnych jak też składanych prze firmy i agencje reklamowe.

Tak, jest taka możliwość. W drukexpress.pl do produkcji naklejek samoprzylepnych wykorzystujemy także media bezklejowe, takie jak folia adhezyjna (bezklejowa folia elektrostatyczna) czy Yupotako Octopus – papier syntetyczny przylegający do powierzchni dzięki mikrossawkom. Zastosowanie w produkcji naklejek samoprzylepnych mediów bezklejowych pozwala na ich łatwą aplikację, późniejsze usuwanie i repozycjonowanie.

Naklejki samoprzylepne drukujemy cyfrowo na maszynie HP Indigo. Zarówno w przypadku zamówień klientów indywidualnych jak też agencji reklamowych dostawa jest darmowa.

Więcej o stosowanych w Drukexpress.pl mediach bezklejowych przeczytać mogą Państwo w artykule Naklejkowa rewolucja.

Naklejki i etykiety samoprzylepne w Drukexpress.pl wykonujemy na najwyższej jakości foliach i papierach samoprzylepnych. Do wyboru mają Państwo zarówno media błyszczące, jak też matowe. Do standardowego asortymentu mediów samoprzylepnych stosowanych w drukexpress.pl w zeszłym roku dołączyły także media bezklejowe oraz papiery samoprzylepne prążkowane.

Naklejki samoprzylepne to jeden z najczęściej zamawianych w naszej drukarni produktów, doceniają go zarówno klienci indywidualni, jak też agencje reklamowe. Dzięki dużej różnorodności mediów stosowanych przy produkcji naklejek samoprzylepnych, zamówienie idealnej naklejki czy etykiety jest niezmiernie proste.

Naklejki samoprzylepne drukujemy cyfrowo w technologii HP Indigo a ich dostawa jest darmowa.

Więcej o mediach stosowanych przy produkcji naklejek i etykiet samoprzylepnych w Drukexpress.pl przeczytają Państwo w artykule Naklejkowa rewolucja  oraz Materiały samoprzylepne.

YupoTako Octopus to papier syntetyczny o niezwykłych właściwościach. Posiada mikrossawki, dzięki którym przylega do płaskich powierzchni. Dzięki temu, że nie zawiera kleju, nie pozostawia na powierzchni żadnych śladów. Jest bardzo łatwy w aplikacji, róznie łatwo jest go usunąć i umieścić w innym miejscu. Doskonale nadaje się do druku cyfrowego na maszynie HP Indigo.

YupoTako Octopus to jedno z mediów bezklejowych stosowanych przy produkcji naklejek samoprzylepnych dostępnych w ofercie Drukexpress.pl.

 

Tak, w Drukexpress.pl jest taka możliwość, dzięki łączeniu nakładów. W ramach jednego zamówienia mogą Państwo zamówić kilka wzorów naklejek samoprzylepnych o takich samych parametrach, czyli na takim samym podłożu, w takiej samej kolorystyce i z taką samą opcją foliowania.

Dzięki łączeniu nakładów agencje reklamowe mogą zamówić naklejki dla kilku klientów w jednym zamówieniu. Ta opcja połączona z darmową dostawą pozwala sporo zaoszczędzić.

Aby zamówić kilka wzorów naklejek w jednym zamówieniu, podczas jego składania wystarczy podać liczbę wzorów i określić nakład dla każdego z nich, a następnie wgrać pliki dla każdego ze wzorów.

Sposób zamawiania kilku wzorów produktu w ramach jednego zamówienia dokładnie został opisany na przykładzie wizytówek w artykule Łączenie nakładów wizytówek.

W Drukexpress.pl do wyboru mają Państwo kilka rodzajów wizytówek.

W naszej ofercie dostępne są wizytówki standardowe, drukowane na papierze kredowym o gramaturze 350g w opcji błyszczącej i matowej oraz na papierze offsetowym o gramaturze 300g.

Do wyboru mają Państwo także wizytówki na papierze ozdobnym – w przypadku tego produktu czekają na Państwa 33 niezwykłe papiery ozdobne, które nadadzą wyjątkowego wyglądu Państwa wizytówkom.

Dla tych, którzy oczekują nietuzinkowych rozwiązań, przygotowaliśmy wizytówki Multiloft i wizytówki Multiloft Magnet – niezwykle grube, trwałe i z pewnością zapadające w pamięć wizytówki trójwarstwowe. W przypadku wizytówek Multiloft Magnet warstwa spodnia ma dodatkowo właściwości magnetyczne, co umożliwia umieszczenie wizytówki na prawie każdej metalowej powierzchni.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące wizytówek dostępnych w ofercie naszej drukarni, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. W Drukexpress.pl oferujemy wsparcie klientom indywidualnym, firmowym i agencjom reklamowym na każdym etapie realizacji zlecenia.

Wizytówki dostępne w ofercie Drukexpress drukowane są cyfrowo na maszynie HP Indigo na kilkudziesięciu rodzajach papierów. W zależności od wybranego rodzaju wizytówek dostępne są różne rodzaje papierów.

 

Wizytówki standardowe w Drukexpress.pl drukujemy na papierze kredowym o gramaturze 350g oraz na papierze offsetowym 300g.

W przypadku wizytówek na papierze ozdobnym do wyboru mają Państwo 33 papiery ozdobne. Dzięki tak bogatemu asortymentowi, zarówno klienci indywidualni, jak też agencje reklamowe, bez problemu stworzą wizytówkę idealną.

Wizytówki Multiloft oraz Multiloft Magnet to wizytówki trójwarstwowe. W tym przypadku warstwy zewnętrzne drukowane są na papierze Multiloft białym, czarnym lub kraft. Warstwa wewnętrzna natomiast to warstwa w jednym z 13 kolorów, dzięki czemu wizytówki Multiloft zyskują kolorowe brzegi.

 

Bez względu na rodzaj wybranych wizytówek wydrukujemy je i dostarczymy do Państwa lub Państwa klienta błyskawicznie, a do tego bezpłatnie - w Druekxpress.pl dostawa jest darmowa.

Wizytówki w Drukepress.pl drukowane sa cyfrowo na maszynie HP Indigo i mogą być foliowane, zarówno jednostronnie, jak też dwustronnie. Do wyboru mają Państwo kilka rodzajów folii. Są to folia błyszcząca, folia matowa oraz niezwykle delikatna i aksamitna w dotyku folia SoftTouch.

Jeśli nie wiedzą Państwo, która folia będzie najlepsza do Państwa projektu lub mają Państwo jakiekolwiek inne pytania dotyczące dostępnych w Drukexpress.pl wizytówek, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta: http://drukexpress.pl/kontakt1/

Oczywiście. Oferta zamieszczona w naszej drukarni internetowej obejmuje najczęściej zamawiane przez klientów produkty, jednak nie jest to nasza pełna oferta. Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem produktu, który nie został wymieniony w drukarni online, prosimy o kontakt z Burem Obsługi Klienta pod adresem mailowym biuro@drukexpress.pl .
W Drukexpress.pl staramy się dostosować do wymagań naszych klientów. Bez względu na to czy mamy do czynienia z Agencją reklamową czy klientem końcowym.

Tak, drukexpress.pl posiada w ofercie wizytówki z kolorowymi brzegami. Są to tzw. wizytówki Multiloft. Znaleźć je można tutaj: http://drukexpress.pl/produkty/pokaz/wizytowki_multiloft .
Wizytówki Multiloft produkujemy niezmiennie od wielu lat a ich popularność z roku na rok rośnie. W Naszej drukarni wizytówki Multiloft kupią Państwo w bardzo dobrych cenach a dostawa jest bezpłatna. Mizytówki Muultiloft drukujemy na maszynie cyfrowej HP Indigo.

Wizytówki Multiloft dostępne w naszej ofercie to wizytówki o gramaturze 810g/m2. Tak wysoka gramatura osiągana jest poprzez połączenie 3 warstw, z których każda posiada gramaturę 270g/m2. Wizytówki Multiloft drukujemy  w naszej drukarni na cyfrowej maszynie HP Indigo. Wysyłka produktów jest zawsze błyskawiczna i darmowa.

Minimalny nakład w przypadku wizytówek Multiloft to 50 sztuk. Zachęcamy jednak do zapoznania się z pełną ofertą, w przypadku większych nakładów ceny za pojedynczy egzemplarz spadają. 
http://drukexpress.pl/produkty/pokaz/wizytowki_multiloft 

Wizytówki Multiloft składają się z 3 warstw, z których każda może być w innym kolorze. W przypadku warstw przedniej i tylnej, do wyboru są 3 kolory papieru: biały, czarny i kraft. Środkowa warstwa może być w jednym z 13 kolorów. Pełna lista kolorów przekładek najduje się na stronie produktu:
http://drukexpress.pl/produkty/pokaz/wizytowki_multiloft 

W razie dodatkowych pytań dotyczących Wizytówek Multiloft zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią.

W ofercie naszej drukarni mogą Państwo wybierać spośród 13 kolorów przekładek. Te kolory to: pomarańczowy, żółty, różowy, pastelowy różowy, fioletowy, niebieski, turkusowy, zielony, pastelowy zielony, czarny, czerwony, biały i kraft. Wizytówki Multiloft doskonale wyglądają w większości połączeń. Warto pamiętać o tym by kolorystyka brzegów wizytówek dostosowana była do projektu graficznego. 

Tak, w naszej drukarni cyfrowej jest taka możliwość w przypadku zamówienia wizytówek na takim samym papierze, z takim samym rodzajem zadruku i z tym samym typem uszlachetnienia. Aby to zrobić, podczas składania zamówienia należy podać ilość wzorów – czyli ilość rodzajów wizytówek, które będą zamawiane, oraz nakład każdego z rodzajów. Dokładną instrukcję dotyczącą tego, jak złożyć zamówienie z kilkoma wzorami wizytówek znajdą Państwo w artykule Łączenie nakładów wizytówek.
Dzięki łączeniu nakładów wizytówek można sporo zaoszczędzić. Zwłaszcza, że wszytkie zamówienia objęte są darmową wysyłką.

Pod względem technologicznym etykiety i naklejki samoprzylepne to w zasadzie ten sam produkt i obie nazwy stosowane mogą być wymiennie. Bez względu na nazwę jaką zastosują Państwo podczas składania zamówienia, etykiety i naklejki samoprzylepne wydrukujemy na czas i wyślemy do Państwa darmową wysyłką.

Tak, możemy wydrukować taki projekt. Drukujemy na maszynie HP Indigo 5600, która daje możliwość zadruku kolorami palety CMYK, a także białym i pomarańczowym. Dzięki innowacyjnej technologii, którą oferuje HP Indigo ( o tym więcej tutaj: http://drukexpress.pl/artykul/pokaz/hp_indigo ) jesteśmy w stanie wykonać szerokie spektrum produktów. Współpracujemy z wymagającymi klientami. Agencje reklamowe, małe i duże przedsiębiorstwa, projektanci i graficy - to nasz chleb powszedni.

Personalizacja druku to możliwość przygotowania druków, w których każdy egzemplarz wydruku ma indywidualne, zmienne dane. Egzemplarze personalizowane mogą różnić się pojedynczym elementem, ale mogą też mieć cały szereg elementów zmiennych. W drukexpress.pl drukujemy prace takie jak bilety ze zmienną numeracją, zaproszenia, wysyłka  masowa, formularze z kodami kreskowymi itp.

Więcej informacji na temat personalizacji znajdą Państwo w artykule Personalizacja - co to takiego?

Personalizować można tak naprawdę wszystkie produkty, jednak najczęściej personalizację stosuje się w drukach małego formatu jak np. zaproszenia, umowy, identyfikatory, naklejki adresowe itp. W naszej drukarni wykorzystujemy maszynę cyfrową HP Indigo, która w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem i doświadczeniem naszego zespołu, umożliwia nam szybką i wydajną produkcję nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Personalizowane elementy są poddawane rygorystycznym procesom weryfikacji by mieć pewność, że do klienta dotrze kompletny zestaw druków. 
Wszystkie zamówienia wysyłamy do klientów darmową dostawą.

Personalizacji mogą podlegać dane tekstowe, jak np. imiona i nazwiska, dane adresowe, i do tego typu danych najczęściej sie ją stosuje. Można jednak personalizować wydruki kodami kreskowymi, kolorem czy grafiką – możliwości jest naprawdę wiele. W naszej drukarni cyfrowej jesteśmy w stanie zrealizować większość zleceń z jakimi się spotykamy. Zapraszamy do kontaktu z nami a odpowiemy na wszystkie pytania.
http://drukexpress.pl/kontakt1/ 

Rodzaje uszlachetnień wymienione przy każdym z produktów to te najpopularniejsze i z całą pewnością możliwe do wykonania dla danego produktu. Jeśli jednak rozważają Państwo innego rodzaju uszlachetnienie dla swojego projektu, prosimy o przesłanie zapytania na adres biuro@drukexpress.pl a pracownicy naszej drukarni podpowiedzą jakie są możliwosci. Jeśli wykonanie danego uszlachetniania będzie możliwe, przygotujemy indywidualną ofertę cenową. 

W ofercie naszej drukarni internetowej w każdym z produktów zamieszczone zostały zalecane przez nas papiery. W niektórych przypadkach możliwe jest jednak wykonanie wydruku także na innych papierach – jeśli są Państwo zainteresowani taką opcją prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. 
http://drukexpress.pl/kontakt1/ 

Jeśli nie są Państwo pewni jak wygląda dany papier, jaką ma strukturę, czy będzie pasował do przygotowanego projektu, mogą Państwo zamówić wzornik papierów, który ułatwi podjęcie decyzji. Wzornik papierów ozdobnych dostępnych w ofercie drukarni drukexpress.pl zamówić Państwo mogą bezpośrednio na stronie serwisu: http://drukexpress.pl/produkty/pokaz/wzornik_papierow_ozdobnych

Jeśli są Państwo zainteresowani papierami, które nie znajdują się w tym wzorniku, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta lub bezpośrednio do naszej siedziby, która mieści się we Wrocławiu przy ulicy Kwidzyńskiej 6E.

Tak, na Państwa życzenie możemy wykonać wydruk próbny (tzw. proof) . Usługa ta jest dodatkowo płatna. Aby skorzystać z opcji wydruku próbnego prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
http://drukexpress.pl/kontakt1/ 
W Drukexpress.pl staramy się podpowiadać optymalne rozwiązania w zakresie druku.

Tak, Drukexpress.pl oferuje wykonanie projektu graficznego. W sprawie wyceny oraz przygotowania projektu prosimy o kontakt mailowy: biuro@drukexpress.pl

Pierwszy etap to złożenie i opłacenie zamówienia oraz wgranie plików. Następnie przechodzimy do sprawdzenia Państwa plików i ich akceptacji – ten etap to tzw. prepress. Po nim następuje kluczowy etap realizacji zamówienia w drukarni czyli produkcja: to na tym etapie następuje wydruk projektów oraz prace dodatkowe, takie jak cięcie, bindowanie, laminowanie, szycie, klejenie itp. Ostatnim etapem jest wysyłka gotowych produktów na podany podczas składania zamówienia adres.
Na każdym etapie realizacji zamówienia nasi klienci mają możliwość sprawdzania postępów prac. 
Klienci zarejestrowani w sklepie on line, mogą sprawdzać status zamówienia w intuicyjnym panelu klienta .
O zmianach statusów zamówień, informujemy klientów drogą mailową zaś w każdym momencie mogą Państwo skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Status zamówienia można sprawdzić w dowolnym momencie po zalogowaniu się na swoje konto w naszej drukarni internetowej. Informacja o statusie zamówienia wyświetlana jest w panelu klienta obok numeru zamówienia. Statusy zamówień z drukarni internetowej wysyłane są do klientów również drogą mailową.
Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Drukarni  w przypadku dodatkowych pytań.

Termin realizacji dla każdego zamówienia podawany jest w dniach roboczych i liczony jest od daty złożenia zlecenia w systemie drukexpress.pl, przesłania poprawnych plików do druku oraz ich zaakceptowania przez naszą drukarnię.

W przypadku zamówienia skompletowanego do godziny 10:00, tzn. złożonego i z zaakceptowanymi plikami, podany termin realizacji obejmował będzie również dzień złożenia zamówienia. Jeżeli zamówienie zostanie skompletowane po godzinie 10:00, termin realizacji liczony będzie od następnego dnia roboczego.

Podany w systemie termin realizacji nie uwzględnia czasu wysyłki.
Proszę pamiętać, że składając zamówienie w systemie drukarni on line dostępnym na www.drukexpress.pl pliki od razu trafiają do weryfikacji przez nasz dział graficzny.  To przyspiesza realizację zamówień.

 

Tak, jest taka możliwość. Niektóre produkty z oferty naszej drukarni możemy zrealizować w terminie krótszym niż wynika to z terminu określonego w systemie online. O możliwość wykonania produktu w terminie express prosimy pytać Biuro Obsługi Klienta – dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce KONTAKT: http://drukexpress.pl/kontakt1/

Realizacja zlecenia w terminie ekspresowym jest usługą dodatkowo płatną.

Oczywiście istnieje możliwość anulowania zamówienia, ale tylko w przypadku kiedy nie trafiło ono jeszcze do produkcji. Chęć anulowania zlecenia prosimy możliwie jak najszybciej kierować na adres biuro@drukexpress.pl
Nasza drukarnia charakteryzuje się bardzo szybkim czasem realizacji zleceń. Większość prac realizujemy tego samego dna roboczego, w związku z tym prosimy o kontakt z nami tak prędko jak to tylko jest możliwe.
W przypadku gdy zlecenie anulowania druku dotrze do nas zanim uruchomimy druk, anulowanie zlecenia nie będzie się wiązać z żadnymi dodatkowymi kosztami.

 

Zamówienie, które nie zostało opłacone (w przypadku płatności przelewem) pozostaje aktualne przez okres 30 dni. Po upływie tego czasu zlecenie zostanie anulowane. 
Jeśli potrzebują Państwo więcej czasu na dokonanie płatnosci za dane zlecenie  prosimy o kontakt  z nami. 
Agencje reklamowe i podmioty firmowe zapraszamy do kontaktu jeśli chcą Państwo nawiązać współpracę z nami w ramach płatności terminowych. 

 

Oferowane w naszej drukarni internetowej formy wysyłki obejmują tylko przesyłki na terenie kraju i są to przesyłki darmowe. Możemy oczywiście wysłać zamówione przez Państwa druki także poza granice Polski. Aby skorzystać z takiej formy wysyłki bądź uzyskać dodatkowe informacje na jej temat prosimy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.
Na codzień realizujemy wysyłki do kilkudziesięciu krajów świata - wysyłka Państwa na drugi konieć kuli ziemskiej, paczki nie będzie dla nas problemem.
Szczegóły dotyczące rodzajów dostaw, dostępne są tutaj

Oczywiście. Oferta zamieszczona w naszej drukarni internetowej obejmuje najczęściej zamawiane przez klientów produkty, jednak nie jest to nasza pełna oferta.
Współpracujemy z szerokim gronem agencji reklamowych, firm eventowych i przedsiębiorstw z branży reklamowej.
Codziennie spotykamy się z produktami, które wymykają się standardom. Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem produktu, który nie został wymieniony w drukarni online, prosimy o kontakt z Burem Obsługi Klienta pod adresem mailowym biuro@drukexpress.pl
Szczegółowe dane kontaktowe znajdą Państwo tutaj.

Tak, Drukexpress.pl oferuje wykonanie projektu graficznego. W sprawie wyceny oraz przygotowania projektu prosimy o kontakt mailowy: biuro@drukexpress.pl

Nie, w naszej drukarni internetowej nie trzeba posiadać konta. Zamówienie można złożyć bez rejestracji.
Założenie konta jest proste a umożliwia skorzystanie z pełnej funkcjonalności systemu on line. 
Mają Panstwo dostęp do historii swoich zamówień. W łatwy sposób można je ponawiać. Baza adresów wysyłek i odbiorców  umożliwia jeszcze szybsze realizowanie zamówień dla częstych klientów.
Zapraszamy do założenia konta na www.drukexpress.pl 

Tak, od razu po założeniu konta w drukexpress.pl jest ono aktywne. Od tej pory mogą Państwo składać zamówienia. 
Jeśli zależy Państwu na szybszej realizacji zleceń, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Terminów Realizacji lub do kontaktu z Biurem Obsługi klienta drukarni on line.

Wiadomość potwierdzająca rejestrację wysyłana jest każdorazowo po założeniu nowego konta w systemie drukexpress.pl. Jeśli nie otrzymali Państwo takiej wiadomości z naszej drukarni, może to oznaczać, że adres e-mail podany podczas zakładania konta został wprowadzony z błędem lub wiadomość trafiła do folderu spam.
Prosimy sprawdzić folder spam ( lokalnie na komputerze a także na serwerze).
W razie dodatkowych problemów zapraszamy do kontaktu z Biurem OBsługi Klienta drukarni drukexpress.pl

Wszelkie dane osobowe są poufne i odpowiednio zabezpieczone. Drukarnia drukexpress.pl spełnia wszsytkie wymogi związane z RODO i przetwarzaniem danych osobowych. Jako drukarnia, która na codzień realizuje  zlecenia w zakresie personalizacji druku , wdrożyliśmy szereg zabezpieczeń i usprawnień technologicznych, które umożliwiają nam druk. W razie pytań dotyczących danych osobowych, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Kllienta.

Tak, hasło dostępu do Państwa konta w drukarni drukexpress.pl można zmienić w każdej chwili przechodząc do panelu klienta i zakładki ZMIEŃ DANE. 

W przypadku, gdy zapomną Państwo hasła do logowania, wystarczy skorzystać z funkcji przypomnienia hasła. Dane potrzebne do logowania zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji.
W razie problemów z odzyskaniem hasła, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta  naszej drukarni.

 

W naszej drukarni internetowej dostępne są następujące formy płatności: PayPal, PayU, Przelewy24, tradycyjny przelew bankowy oraz gotówką za pobraniem. W zależności od tego, jaka forma jest dla Państwa najkorzystniejsza, wybierają Państwo odpowiednią opcję.
W przypadku agencji reklamowych i stale współpracujących z nami klientów możliwe jest uruchomienie płatności zbiorczych terminowych. Wtedy na koniec miesiąca ( lub częściej w przypadku dużej wartości zamówień) wystawiamy fakturę za wszystkie zlecenia druku wykonane w danym miesiacu w naszej drukarni. To bardzo wygodna forma rozliczeń w przypadku, gdy agencja reklamowa lub grafik wykonuje dużą ilość zleceń.

 

Płatność za pobraniem możliwa jest w przypadku zamówień o wartości do 200zł. W przypadku zamówień złożonych w naszej drukarni on line na większą kwotę, konieczny jest wybór innej metody płatności.

Nie, procedura anulowania opłaconego zlecenia nie wiąże się z dodatkowym kosztem, pod warunkiem, że zlecenie nie zostało przekazane do produkcji. Aby anulować opłacone zlecenie prosimy o pilny kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Prosimy pamiętać, że w drukexpress realizujemy zlecenia druku wręcz błyskawicznie. Zdecydowana większość prac trafiających do naszej drukarni realizowana jest tego samego dnia roboczego.  Jeśli mają Państwo informację o konieczności wstrzymania zlecenia druku, jest to możliwe tylko w przypadku błyskawicznej reakcji. 
Zapraszamy w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.
Więcej o terminach realizacji zleceń znajdą państwo tutaj:

http://drukexpress.pl/terminy_realizacji/terminy_realizacji_/ 

 

 

Zamówienia, zarówno te złożone za pośrednictwem drukarni internetowej, jak też te składane osobiście lub mailowo, wysyłamy przesyłkami kurierskimi firm DPD, InPost, UPS, DHL, Paczkomat oraz za pośrednictwem kuriera miejskiego "Na Wczoraj". Zamówienia w drukexpress realizujemy w większości wypadków w ciągu jednego - dwóch dni roboczych. Dzięki temu zamówione przez naszych klientów wydruki błyskawicznie docierają na miejsce. 
W naszej drukarni on line  klienci mają możliwość skorzystania z przesyłki anonimowej. Dzięki temu, jeśli reprezentujesz agencję reklamową, masz możliwość wysyłki bezpośrednio do klienta końcowego. Na żadnym etapie zamówienia klient końcowy nie jest informowany o tym, że to w drukexpress realizowane jest zlecenie.

Zamówienia w naszej drukarni zabezpieczane są folią stretch i pakowane w kartony. Na każdym opakowaniu znajduje się list przewozowy. Opakowanie dostosowane jest wielkością i charakterystyką do ilości i rodaju wydruków, jakie mamy za zadanie dostarczyć. W drukexpress.pl mamy opracowane standardy pakowania przesyłek, które pozwalaja nam w optymalny sposób zabezpieczyć każde zamówienie. Bez względu na to, czy wysyłamy 100 wizytówek drukowanych cyfrowo, 100 000 ulotek, czy wielkoformatowe banery. 

Tak! Wysyłka wszystkich zamówień  złożonych poprzez sklep online jest bezpłatna. Darmowa dostawa wydruków to ogromna korzyść. Błuyskawicznie i bez zbędnych kosztów dostarczymy każde zamówienie bezpośrednio do Państwa lub klienta docelowego. 

Zamówienie zostanie wysłane na adres podany podczas składania zamówienia. Adres do wysyłki można zmienić w dowolnej chwili po zalogowaniu się w systemie i przejściu do zakładki ZMIEŃ DANE w panelu klienta.
Wysyłka zamówienia z drukarni on line może zostać zrealizowana na dwa sposoby. Albo na adres firmy/klienta składającego zamówienie w systemie on line albo poprzez wysyłkę anonimową bezpośrednio do klienta końcowego. Ta opcja jest często wykorzystywana przez współpracujące z nami agencje reklamowe, grafików i freelancerów.

Tak, drukexpress.pl to odpowiednia drukarnia dla agencji reklamowych, ale także dla małych i dużych firm oraz klientów indywidualnych. Współpracujemy z dużą liczbą agencji reklamowych. Oferujemy prosty system współpracy, błyskawiczną realizację zamówień, anonimową wysyłkę bezpośrednio do klienta, fakturowanie zbiorowe i szereg innych ułatwień, dzięki którym każda agencja reklamowa znajdzie u nas to, czego potrzebuje.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Omówimy Państwa potrzeby i zaproponujemy optymalne rozwiązanie w zakresie druku dla Państwa agencji reklamowej.

 

Rozpoczęcie współpracy z drukexpress.pl jest dla każdej agencji reklamowej bardzo proste.
wystarczy skontaktować się z nami, podczas rozmowy telefonicznej lub spotkania ustalimy jakie są Państwa oczekiwania i powiemy co możemy zaproponować.
Następnie założymy państwu konto w naszym sklepie on line. 
Konto w charakterze agencji reklamowej daje szereg możliwości. Między innymi stały i przewidywalny rabat, możliwosć wysyłki anonimowej na docelowy adres klienta końcowego. 

Ze wstępnymi informacjami o naszym programie partnerskim mogą się Państwo zapoznać na stronie Program Partnerski, a następnie skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które udzieli wszelkich niezbędnych informacji.
http://drukexpress.pl/kontakt1/ 

Agencja reklamowa, która nawiązuje współpracę z naszą drukarnią otrzymuje rabat na wszystkie zamówienia. Współpraca z drukexpress.pl daje jednak znacznie więcej korzyści. To miedzy innymi bezpośrednia wysyłka zamówień do klienta końcowego w przesyłce anonimowej, możliwosć fakturowania zbiorczego i inne. 

O Wszystkich nich  przeczytać można w dziale Program Partnerski.
Zapraszamy takze do kontaktu z naszym działem obsługi drukarni internetowej.
http://drukexpress.pl/kontakt1/ 

 

Aby mieć pewność, że przygotowany przez Państwa projekt zostanie wydrukowany prawidłowo i żadne elementy nie zostaną ucięte w procesie produkcji, należy trzymać się zasad opisanych dokładnie w dziale „Jak przygotować projekt”.

Pliki powinny być przygotowane w formacie PDF, w formacie brutto z zachowanymi 3mm spadami.
Każdy plik jest przed drukiem sprawdzany przez nasz Dział Weryfikacji.  Jeśli zamówienie zostało złożone przez system drukarni on line, otrzymają Państwo powiadomienie jeśli wykryjemy jakieś niezgodnosci poniędzy specyfikacja zamówienia a plikiem do niego dołączonym. 
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi drukarni.

Zdjęcia użyte w projektach powinny posiadać rozdzielczość 300 dpi.
W przypadku dodatkowych pytań dotyczących tej kwestii zapraszamy do kontaktu z działem obsługi naszej drukarni on line.

Pliki do druku powinny być zapisane w formacie PDF, tryb zgodności Acrobat 5 (PDF 1.4). 
W razie dodatkowych pytań dotyczących przygotowania plików do druku zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z działem obsługi drukarni on line.

W projektach z oprawą klejoną okładki należy zmontować uwzględniając grubość grzbietu (wielkość tę podaje drukarnia). W projekcie PDF strony powinny zawierać następujące elementy:

- jedna strona powinna zawierać: IV okładkę, grzbiet, I okładkę.

- druga strona: II okładkę, przerwę na grzbiet, III okładkę.

Środek należy przygotować w jednym, wielostronicowym pliku PDF.

Zasz dział techniczny drukarni on line służy pomocą w przypadku problemów z przygotowaniem pliku. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem tej strony kontaktowej

Projekt do druku z kolorem białym powinien być przygotowany w programie wektorowym. Po przygotowaniu grafiki do druku w CMYK należy utworzyć nową warstwę o nazwie „White” i na niej umieścić elementy, które mają być białe lub poddrukowane białą farbą podkładową. Elementy, z których złożony będzie projekt, powinny mieć zadany kolor specjalny o nazwie „White”. Szczegółowe instrukcje znajdą Państwo w dziale Jak przygotować projekt
Technologia HP Indigo pozwala nam drukować kolorami niedostępnymi w zwykłych drukarniach cyfrowych. 
Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi drukarni on line. Opowiemy o tym jakie możliwosci druku HP Indigo otwiera przed naszymi klientami.

Plik z danymi do personalizacji należy przygotować w pliku .xls lub .xlsx. Każdy element, który ma być elementem zmiennym powinien być umieszczony w osobnej komórce. Dane tekstowe, które na wydruku mają znaleźć się w formie odmienionej, w pliku powinny być umieszczone w takiej właśnie formie. Więcej informacji na temat personalizacji i odpowiedniego przygotowania pliku znajdą Państwo w artykule Personalizacja – co to takiego?

W drukarni drukexpress.pl  zajmujemy sie personalizacją w bardzo szerokim zakresie. Klienci ( agencje reklamowe a także klienci końcowi) mogą liczycna wsparcie ze strony naszego działu technicznego. 
Jeśli planują Państwo realizację działań w zakresie personalizacji druku, zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią on line. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Reklamację prosimy kierować na adres e-mail biuro@drukexpress.pl. Klienci posiadający konto w naszej drukarni reklamacje mogą także składać poprzez system online. W tym celu należy zalogować się do panelu klienta, przejść do zakładki „Zamówienia zakończone”, a po wybraniu zamówienia, którego dotyczy reklamacja, wybrać opcję „Zareklamuj”.
Szczegółowe informacje dotyczące skłądania reklamacji znajdują się tutaj.  
Zapraszamy także do kontaktu z naszych działem obsługi klienta Drukarni on line.

http://drukexpress.pl/kontakt1 

Termin zgłoszenia reklamacji upływa po 14 dniach od dnia otrzymania towaru. Nasza drukarnia również w ciągu 14 dni od dnia zgłoszenia, ustosunkuje się do złożonej przez Państwa reklamacji.
Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi naszej drukarni on line. POstaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na wszelkie pytania.
Szczegółowe informajce na temat zasad składania i rozpatrywania reklamacji znajdą Państwo tutaj

Nie, różnice kolorystyczne między widokiem projektu na urządzeniu elektronicznym a wydrukiem nie mogą być podstawą reklamacji. Każde urządzenie inaczej odwzorowuje kolory stosowane w projektach i nie można porównywać wydruku z monitorem. Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta naszej drukarni On line.
Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące kolorystyki druku.

SoftTouch to delikatna, matowa folia stosowana do uszlachetnienia druków. Wyróżnia się miękką, matową fakturą, przypominającą aksamit, dzięki której nadaje niepowtarzalnego charakteru wydrukom takim, jak wizytówki czy zaproszenia. W Drukexpress.pl stosujemy folię SoftTouch, mi.in do uszlachetniania Państwa wizytówek, zaproszeń, czy naklejek samoprzylepnych.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat folii SoftTouch lub innych stosowanych w naszej drukarni uszlachetnień, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

MultiLoft to nowoczesna technologia łączenia ze sobą kilku warstw, umożliwiająca tworzenie wysokiej jakości produktów drukowanych cyfrowo lub offsetowo o grubości nawet 1300g/m2. Technologia umożliwia łączenie ze sobą arkuszy bez klejenia na mokro. Składa się ona z warstwy wierzchniej i spodniej, które mogą być jednostronnie zadrukowane w technologii cyfrowej lub offsetowej, a także z warstwy wewnętrznej, tzw. rdzenia, która nie jest zadrukowana. Rdzeń pokryty jest obustronnie klejem kontaktowym.

Technologia Multiloft jest powszechnie stosowana w druku wizytówek, jednakże możliwości jej zastosowania są znacznie szersze. Multiloft z powodzeniem można stosować w druku zaproszeń, voucherów czy kartek okolicznościowych.

W Drukexpress.pl oferujemy Państwu wizytówki drukowane cyfrowo na maszynie HP Indigo wykonane w technologii MultiLoft. To niezwykłe, ekskluzywne i wyjątkowo grube wizytówki, które idealnie sprawdzą się dla klientów indywidualnych, jak też dla firm i agencji reklamowych.

Paleta Pantone to skala kolorów opracowana przez amerykańską firmę Pantone inc. W palecie tej kolory oznaczone są konkretnymi numerami. Kolory są jednolite, nie w wyniku mieszania farb drukarskich podczas nanoszenia druku na powierzchnię, lecz już wcześniej.

Kolory Pantone znajdują zastosowanie w przypadkach, gdy bardzo istotne jest dokładne odwzorowanie koloru, np. w drukach korporacyjnych. Zastosowanie koloru z wzornika Pantone daje pewność, że kolor wydruku będzie dokładnie taki sam bez względu na to gdzie zostanie wydrukowany, i bez względu na to jakie maszyny i farby drukarskie zostaną użyte.

Określenia te wskazują, czy wydruk zostanie wykonany tylko po jednej stronie czy po dwóch, a także ile kolorów zostanie użytych w druku.

Najczęście jspotykane w poligrafii określenia to druk 1/0 i 1/1 oznaczające odpowiednio druk jednostronny czarno-biały i dwustronny czarno-biały, a także 4/0 i 4/4 ozanczające druk jednostronny kolorowy i dwustronny kolorowy, z użyciem kolorów palety CMYK.

 

W Drukexpress.pl drukujemy cyfrowo w technoogii HP Indigo, z tego też powodu mogą Państwo napotkać także inne określenia:

- druk 1/0 CMYKO - oznacza jednostronny zadruk jednym z kolorów z palety CMYK + Orange

- druk 2/0 CMYKO - oznacza druk jednostronny dwoma kolorami z palety CMYK + Orange

- druk 5/0 - druk jednostronny kolorami z palety CMYK oraz kolorem białym

- druk 1/0 White - druk kolorem białym

 

Dzięki takiej różnorodności możemy zrealizować nawet najbardziej nietypowe projekty, zarówno indywidualne, jak też zlecane przez firmy i agencje reklamowe.

Oznaczenie 4/0 określa zadruk w pełnej kolorystyce CMYK tylko z jednej strony, natomiast 4/4 to druk dwustronny, również w pełnej kolorystyce CMYK.
Większość wydruków takich jak wizytówki czy ulotki wykonywanych jest w technologii druku kolorowego.

Gramatura papieru to jego gęstość wyrażona w gramach na metr kwadratowy.

Wybierając papier o określonej gramaturze należy pamiętać, że im wyższa gramatura, tym papier jest cięższy, a to przekłada się na jego grubość lub strukturę.

W przypadku ulotek, papieru firmowego  i podobnych produktów, najczęściej stosujemy papieryy niższej gramatury - 80 - 160 gsm. W przypadku produktów takich jak, wizytówki minimalna zalecana grubość papieru to 300 gsm , Szczegółnym produktem są  wizytówki multiloft - tutaj mamy do czynienia ze szczególnie grubym papierem. Dzięki połączeniu kilku warst osiągamy łączną grubośc nawet 810 gram!

 

Papier offsetowy jest papierem niepowlekanym, nadającym się np. do druku w drukarkach biurowych. Na papierze offsetowym drukuje się np. papier firmowy, kalendaria itp.

Papier kredowy natomiast to papier powlekany; dzieli się na matowy i błyszczący. Zalecany jest do produkcji np. katalogów, ulotek, plakatów itp.

Spad jest to obszar zadrukowany (najczęściej wąski pasek) arkusza, który zostaje odcięty w trakcie procesów wykończenia wydrukowanych materiałów w introligatorni. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza. Wielkość spadu powinna wynosić 3mm z każdej ze stron.
Projektując wizytówki, naklejki samoprzylepne czy ulotki warto pamiętać o tym, by projekt nie zawierał żadnych kluczowych elementów przy samym brzegu arkusza.

CMYK i RGB to dwa rodzaje przestrzeni barwnych, różniące się ilością kolorów jaką można w nich uzyskać.

RGB – jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R – red (czerwonej), G – green (zielonej) i B – blue (niebieskiej), z których model ten się składa. RGB to przestrzeń barw wykorzystywana w nośnikach cyfrowych: monitorach, skanerach, czy aparatach cyfrowych. W technologii druku offsetowego barwy uzyskuje się w inny sposób - poprzez mieszanie 4 barw podstawowych CMYK. Dlatego właśnie pliki do druku należy przygotować w przestrzeni barwnej CMYK.

CMYK – zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych (atramenty, tonery i inne materiały barwiące w drukarkach komputerowych, kserokopiarkach itp.). Te 4 kolory to: C – cyjan (jasnoniebieski), M – magenta (purpurowy), Y – yellow (żółty), K – Black (czarny)

Lakier UV to jeden z rodzajów uszlachetnień stosowanych w poligrafii. Nadaje drukowanym materiałom elegancki, ekskluzywny wygląd. Może być położony na całym produkcie lub wybiórczo (punktowo) na wybranych elementach wydruku.
Bardzo często stosuje się go w katalogach, ekskluzywnych wizytówkach czy zaproszeniach.

Proof cyfrowy jest to nic innego jak próba wydruku.

Produkty i usługi
Składanie zamówień
Rejestracja i logowanie
Płatności
Dostawa
Współpraca dla Agencji reklamowych
Pliki do druku
Reklamacje
Słownik czyli co jest co w poligrafii