Sleeking - rewolucyjne złocenie bezmatrycowe

 

Jak działa sleeking i dlaczego warto z niego skorzystać?

Sleeking to bardzo prosta metoda służąca do ozdabiania wydruków. Samo w sobie złocenie nie stanowi niczego nowego, jednak zastosowanie sleekingu daje w tym obszarze znacznie więcej możliwości niż dotychczas. Dzięki złoceniu bezmatrycowemu, możemy pokryć ozdobną folią właściwie dowolne kształty. Jedyne co nas ogranicza to możliwości drukarki cyfrowej.

sleeking złocenie bezmatrycowe wizytówki sleeking

 

Na czym polega złocenie bezmatrycowe?

Wybiórcze złocenie w procesie sleekingu wykonuje się za pomocą foliarek, nakładając specjalną folię na wydruk cyfrowy. Możemy złocić dowolny personalizowany projekt. Przykładowo, jeżeli interesują nas nietypowe wizytówki, najpierw drukujemy w pełnym kolorze bazę projektu na papierze kredowym. Następnie zabezpieczamy wydruk. Doskonale sprawdza się tutaj foliowanie folią Soft Touch. Jest to specjalna, delikatna folia, która jest przyjemna w dotyku i zabezpiecza wizytówkę przed ścieraniem i zawilgoceniem. W kolejnym kroku na zafoliowanym arkuszu drukujemy cyfrowo elementy, które chcemy pokryć złoceniem. Używa się do tego toneru w kolorze czarnym. Na tak przygotowany papier nakładamy folię barwiącą i przepuszczamy go przez foliarkę z indukcyjnym grzaniem wałków. Dzięki odpowiedniej temperaturze po oderwaniu foli barwiącej w miejscach, gdzie naniesiony został czarny toner, przywiera złocenie. 

Obecnie Drukexpress.pl posiada w ofercie folie barwiące w 5 kolorach.
Są to: złoty, srebrny, miedziany, różowe złoto, srebrny hologram.

sleeking folia złota certyfikat sleeking

 

Druk personalizowany i inne zalety sleekingu 

Sleeking nie wymaga przygotowywania żadnej matrycy. Dzięki temu nie musimy ograniczać się do określonego zbioru wzorów i projekt może być maksymalnie personalizowany. Złocenie bezmatrycowe jest dzięki temu tanie zarówno przy zamówieniach wysoko, jak i niskonakładowych. Można w ten sposób przygotować wizytówki, oryginalne certyfikaty czy dyplomy, unikatowe zaproszenia i bileciki ślubne, albo eleganckie menu restauracyjne. Szerokie zastosowanie złocenia bezmatrycowego sprawia, że jest ono idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Oferujemy zamówienia z darmową dostawą, które możesz złożyć przez internet. Jeżeli jednak interesuje Cię miejsce w którym możesz osobiście zamówić sleeking, Wrocław jest miastem w którym mamy swoją siedzibę.

Przeczytaj też o technologii hot stampingu: HOT STAMPING - EKSKLUZYWNE ZDOBNICTWO PRODUKTÓW

Chcesz zamówić produkt ze złoceniem bezmatrycowym?

 

SPRAWDŹ!