Hot stamping - ekskluzywne zdobnictwo produktów

Hot stamping jest jednym z najbardziej popularnych sposobów współczesnego zdobnictwa, znajdującym zastosowanie w przeróżnych branżach. Hot stamping pozwala na uatrakcyjnienie wielu produktów, z jego pomocą można stworzyć ekskluzywne wizytówki, dyplomy czy zaproszenia wzbogacone o złocenia.

 

Hot stamping? - co to jest oraz jak działa?

Hot stamping to technika druku z użyciem specjalnego rodzaju folii oraz wypukłych matryc, które wykonane są z materiału przewodzącego ciepło. Hot stamping opiera się więc na trzech głównych elementach: temperaturze, nacisku i czynniku barwiącym. Proces hot stampingu rozpoczyna się od nagrzania matrycy z wzorem do 100 stopni Celsjusza. Następnie umieszcza się folię do hot stampingu pomiędzy matrycą a drukowanym podłożem. Kolejny etap polega na dociśnięciu, za pomocą odpowiedniej siły, matrycy do podłoża, co powoduje przeniesienie czynnika barwiącego na jej powierzchnię. W ten sposób uzyskujemy końcowy efekt hot stampingu.

hot stamping drukexpress matryce hot stamping

 

Hot stamping – rodzaje folii, kolorów.

Hot stamping pozwala na ogromny wybór kolorów oraz rodzajów folii, które klient może wybrać według własnych preferencji. Folie do hot stampingu występują w obszernej gamie kolorów. Folie mogą być również transparentne, co podkreśla efekty tłoczenia. Główny podział folii do hot stampingu obejmuje:

  •     Folie metaliczne,
  •     Folie pigmentowe,
  •     Folie perłowe,
  •     Folie dyfrakcyjne,
  •     Folie matowe.

Hot stamping użyty na niestandardowych, szlachetnych papierach pozwala na uzyskanie ciekawego i atrakcyjnego rozwiązania, nadającego produktowi nowego akcentu. Druk metodą hot stampingu daje możliwość wykorzystania modnych złoceń na opakowaniach, wizytówkach, dyplomach, zaproszeniach czy innych materiałach promocyjnych. To rozwiązanie pozwalające marketingowcom na nadanie swoim produktom ekskluzywnego charakteru. 

wizytówki hot stampinghot stamping miedziany

 

Produkty z hot stampingiem, tak jak inne znajdujące się w ofercie naszej drukarni dla agencji reklamowych, objęte są darmową dostawą.

Przeczytaj też o technologii złocenia bezmatrycowego: SLEEKING - REWOLUCYJNE ZŁOCENIE BEZMATRYCOWE

Masz pytanie dotyczące hot stampingu? Chciałbyś zamówić produkt z hot stampingiem?

 

NAPISZ DO NAS!